SZAFA GRA  -  Dźwięki z dawnej naszej dzielnicy
Panna Andzia ma wychodne  -  Stanisław Grzesiuk

Rum Helka  -  Stanisław Grzesiuk

Bal na Gnojnej  -  Stanisław Grzesiuk
Bal na Gnojnej (muz. Fanny Gordon, sł. Julian Krzewiński&Leopold Brodziński została wykonana po raz pierwszy w Warszawie w teatrze operetkowym 8.30.
„Knajpa, a oficjalnie herbaciarnia (herbatnia) u Grubego Joska (Józefa Ładowskiego) znajdowała się przy ulicy Rynkowej 7 w rejonie ulicy Grzybowskiej i Placu Żelaznej Bramy (do 1902 roku nosiła ona nazwę ulicy Gnojnej, ponieważ w XIX wieku składowano tam gnój, wywożony z koszar Wielopolskich). Otwierana była o godzinie drugiej w nocy. Pod koniec lat 20. i na początku 30. cieszyła się ogromną popularnością wśród mieszkańców Woli, handlarzy i tragarzy z Hali Mirowskiej, a także wśród gości luksusowych nocnych lokali (zwłaszcza Adrii), którzy po ich zamknięciu, przenosili się nad ranem do Sielanki, Kasztelanki i Hrabiny na Czerniakowie, Narcyza na Żurawiej, Pod kogutem na Woli lub Grubego Joska, ceniąc sobie niepowtarzalną atmosferę tych lokali i autentyczny warszawski folklor. Częstym gościem knajpy u Grubego Joska byli oficerowie I Pułku Szwoleżerów, którym przewodził dowódca, generał Bolesław Wieniawa - Długoszewski, ulubieniec Marszałka Józefa Piłsudskiego, miłośnik koni i dobrych trunków, otoczony gronem wielbicielek i zaprzyjaźnionych artystów.
Piosenkę Bal na Gnojnej śpiewał przed wojną, Tadeusz Faliszewski, a po wojnie, wprowadził do swego repertuaru Bogdan Łazuka i popularny aktor komediowy Jarema Stępowski.”    
........więcej>>>>
 


Dziewczęta z Woli  -  Kapela Czerniakowska

Kupcie Jaja  -  Kapela Czerniakowska
Spacer po Woli  -  Kapela Czerniakowska

Handel na bazarze  -  Kapela Czerniakowska

Śpiewna draka z Kiercelaka  -  Kapela Czerniakowska


SZAFA GRA  -  Dźwięki z powojennej naszej dzielnicy


Co będzie za Żelazną Bramą  -  Iga Cembrzyńska

Chłopak z Woli - Jarema Stępowski